Cynamon na odchudzanie

Cynamon pochodzi z Azji południowo-wschodniej. Przyprawa ta jest z nami od bardzo dawna i znana była już w czasach biblijnych (był on jednym ze składników do namaszczania Arki ) a także w dawnym Rzymie,Egipcie (mumifikowanie zwłok) i Grecji. Faktem jest że podczas wielkich wypraw geograficznych był to produkt który była więcej warty niż samo złoto. Aktualnie największym jego producentem jest Sri Lanka.

 

Kora cynamonu była głównym składnikiem większości kadzideł.

Czasy się zmieniły ale myślę że warto się zastanowić dlaczego ta przyprawa kiedyś byłą warta fortuny.

Od lat słyszymy w telewizji i w mediach że ta ciężko dostępny kiedyś przeprawa ma coraz to więcej niesamowitych właściwości zdrowotnych. Badania nad jej oddziaływaniem na ciało ludzie prowadzone są niezależnie w wielu instytutach badawczych.

Dotychczas odkryto że cynamon pozytywnie działa na:

  • wszelkiego rodzaju niestrawności i kłopoty żołądkowe (pomaga w trawieniu ciężko strawnych pokarmów)
  • znacząco zmniejsza poziom cukru we krwi co powoduje że zwiększa wrażliwość na insulinę naszego organizmu
  • chroni mózg przed uszkodzeniami i w efekcie pomaga chorym na parkinsona zahamować postęp tej przerażającej choroby (usprawnia dopływ krwi do mózgu, dzięki czemu szare komórki dostają więcej tlenu oraz składników odżywczych)
  • poprawia nasz zdolność zapamiętywania, wpływa bardzo dobrze na poprawę koncentracji i pamięci wzrokowej

Jednak najciekawszą rzeczą która mnie osobiście zainteresowała jest wpływ cynamonu na odchudzanie. Wiele blogów i stron w internecie wspomina że oprócz wspomnianych wyżej właściwości cynamon posiada także działanie które może nam się bardzo przydać podczas tracenie zbadanej tkanki tłuszczowej. Wiele bada wykazało ze idealnie radzi sobie z nadmiarem złego cholesterolu co powoduje że zmniejsza on prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca.

Kolejnym pozytywnym oddziaływaniem jest przyspieszenie przemiany materii , samego procesu trawienia ale także usprawnia pracę nerek. Czyli cynamon ma wszystko to co potrzeba nam do zrzucenia zbędnych kalorii.

Wielu dietetyków zaleca także spożywanie cynamonu w postaci shake’ów i koktajli odchudzających.
W skrócie w ich skład wchodzi po prostu cokolwiek tylko zapragniemy z dodaniem 1 małej łyżeczki cynamonu.

Kolejnym spotkanym prze zemnie sposobem na odchudzanie jest spożywanie codziennie (rano i wieczorem) wody z rozpuszczonym miodem i cynamonem. Szukałam na forum jakieś relacji która potwierdziła by taka tezę. W końcu postanowiłam że zrobię to sama.

Edycja 22.12.2017

Niestety z ciekawości postanowiłam to przetestował nie tylko na sobie ale też na koleżance z która pracuje na codzień. Niestety mimo wypijanie codziennie po szklance miodu i cynamonu nie zauważyłam zmiany swojej wagi. Mało tego po takim czasie obie miałyśmy już dość drapania cynamonu w gardle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here