Czym jest piperyna – Opinie, Działanie, Skład, Efekty Stosowania, Cena i Gdzie Kupić

Czym jest piperyna – Opinie, Działanie, Skład, Efekty Stosowania, Cena i Gdzie Kupić

17 maja 2017 0 przez PostawNaSiebie.pl

Istnieje szereg suplementów, których kluczowym składnikiem aktywnym jest właśnie piperyna. Chociaż nazwa ta pojawia się niezwykle często – zwłaszcza, gdy mowa o dietach odchudzających – niewiele osób wie, czym tak naprawdę jest piperyna i jakimi właściwościami się charakteryzuje. Przyjrzyjmy się temu związkowi z bliska i zobaczmy, czy rzeczywiście ma on taki wpływ na redukcję masy ciała, jak wmawiają nam producenci różnego rodzaju specyfików.

 

Co to jest piperyna i jakie posiada właściwości chemiczne oraz fizyczne?

Piperyna to organiczny związek chemiczny (alkaloid) występujący we wierzchniej warstwie pieprzu czarnego. Jeśli chodzi o jej właściwości fizyczne, jest to substancja krystaliczna o kremowo-żółtej barwie (bądź bezbarwna), doskonale rozpuszczalna m.in. w benzynie, chloroformie czy etanolu, cechująca się ostro-gorzkim smakiem. Mimo że jej opis nie wygląda zbyt zachęcająco, piperyna jest nieoceniona, jeśli chodzi o odchudzanie.

Piperyna, a zdrowie człowieka

Zanim przejdziemy do właściwości piperyny w zakresie odchudzania, warto wspomnieć, iż związek ten działa pozytywnie na cały organizm. Właściwości piperyny oscylują nie tylko w zakresie redukcji masy ciała – alkaloid ten działa przeciwnowotworowo, antybakteryjnie oraz oczyszczająco (moczopędnie i przeczyszczająco). Dodatkowo, stymuluje on przemianę materii. Niewiele osób wie, że związek ten doskonale sprawdzi się w przypadku osób chorych na bielactwo bądź cierpiących na przewlekłe choroby/dolegliwości trawienne.

Odchudzanie z piperyną?

Składnik czarnego pieprzu o którym mowa rekomendowany jest w przypadku diet odchudzających. Nie ukrywajmy, chociaż cechuje się on wieloma pozytywnymi właściwościami, na pewno nie sprawi on, że uda nam się schudnąć dużo i w szybkim czasie. Nie oznacza to jednak, że mamy zaprzestać jego stosowania. Warto zwiększyć ilość czarnego pieprzu spożywanego w czasie diety redukcyjnej, jednakże w formie naturalnej przyprawy, nie zaś suplementu diety. Tabletki z piperyną mają bardzo podobne właściwości jak używana przez nas przyprawa, a co za tym idzie, najzwyczajniej w świecie nie warto ich kupować. Zamiast tego dobrze jest zaopatrzyć się w suplement, który współgra z piperyną uzupełniając się nawzajem i wyraźnie przyczyniając się do redukcji zbędnych kilogramów. Przykładem takiego specyfiku jest Silvets – suplement diety, którego naturalny skład opiera się na kompozycji nawzajem wspierających się składników redukujących zbędne kilogramy. W kompleksowym składzie Silvets znajdują się:

  • Jagody Acai doskonałe źródło antyoksydantów i udowodnione naukowo działanie redukujące łaknienie i przyśpieszające metabolizm.
  • Zielona herbata  przyśpiesza spalanie zbędnych kalorii.
  • Guarana – źródło naturalnej kofeiny, dostarcza energii niezbędnej do aktywności fizycznej.
  • L-karnityna – wspomaga zamianę tkanki tłuszczowej na energię.
  • Pieprz cayenne – usprawnia pracę układu pokarmowego, wpływa na szybkość metabolizmu, podnosi termogenezę.
  • Bioperyna – najwyższej jakości ekstrakt z czarnego pieprzu, przyspiesza spalanie tłuszczu, zmniejsza magazynowanie tłuszczu oraz usprawnia jego spalanie.

Piperyna na odchudzanie

Zastanówmy się teraz jakie właściwości posiada piperyna w zakresie samego odchudzania.

Po pierwsze: wzmaga proces termogenezy. Stymulacja i zwiększenie procesu wytwarzania ciepła przyczynia się do szybszego spalania kalorii przez nas organizm, a przy okazji ma znaczący wpływ na lipolizę – spalanie tkanki tłuszczowej.

Po drugie: blokowanie komórek tłuszczowych. Specjaliści twierdzą, że piperyna wpływa na geny odpowiedzialne za powstawanie komórek tłuszczowych. Co za tym idzie, jest w stanie je blokować. Właściwość ta nie znaczy, że będziemy chudnąć – oznacza, że nie będziemy tyć.

Po trzecie: pobudzanie zakończeń czuciowych w przewodzie pokarmowym. Czarny pieprz stymuluje wydzielanie soku żołądkowego, co ma wpływ na lepsze trawienie. Co więcej, piperyna wzmaga wchłanianie witamin oraz składników mineralnych i odżywczych, również tych zawartych w innych suplementów diety (np. selen, witamina B, beta-karoten).

Zasadniczo nie ma przeciwwskazań, co do spożywania piperyny, jednakże jeśli chodzi o odchudzanie, znacznie lepiej połączyć jej zwiększone użycie z dobrej jakości suplementem diety (ze względu na wspomniane już wzmaganie wchłaniania).