Ketoconazole (ketokonazol) a kondycja włosów i skóry głowy

Ketoconazole (ketokonazol) a kondycja włosów i skóry głowy

5 września 2017 0 przez PostawNaSiebie.pl

 

Świąd skóry głowy, łupież, przetłuszczające się włosy – to dziś codzienne problemy wielu osób. Na szczęście nie są na tyle poważne, by nie było można ich skutecznie rozwiązać. Wystarczy zastosować odpowiednie preparaty, środki, czasem leki, aby w niedługim czasie uporać się z wszystkimi dolegliwościami. A wybór takich preparatów jest całkiem spory.

Ketokonazol – Co To Takiego?

Ketokonazol to lek przeciwgrzybiczny, który jest wytwarzany sztucznie. Wyróżnia się przede wszystkim bardzo szerokim działaniem. Zaleca się stosowanie go w leczeniu grzybicy powierzchniowej skóry, a także błon śluzowych, włosów i paznokci. Produkt jest przeznaczony dla osób, które mają łupież pstry, łupież skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry i wiele innych dolegliwości.

Wpływ Ketokonazol na Włosy i Skórę Głowy

Preparat ten znacznie poprawia stan skóry głowy i włosów. Kiedy uwalnia je od łupieżu, świądu oraz innych tego typu problemów, automatycznie musi przyczynić się do lepszej kondycji włosów i skóry głowy – to normalne. Jednak niestety preparat ten ma negatywne działanie na inne części organizmu. Wszystko wskazuje więc na to, że powadzi do negatywnych skutków ubocznych.

Ketokonazol – Działanie Niepożądane

Ketokonazol przede wszystkim ma negatywny wpływ na wątrobę. Takie powikłania można najczęściej zaobserwować u kobiet po 50 roku życia, gdy lek ten jest stosowany przez dłuższy czas. Może to spowodować zapalenie wątroby, a nawet przyczynić się do uszkodzenia danego narządu. To dlatego, zanim ktokolwiek zacznie stosować dany preparat, musi najpierw wykonać badania czynnościowe wątroby. Ponadto można zaobserwować takie działanie niepożądane jak – ból brzucha, nudności, biegunka, dreszcze i gorączka, zawroty głowy, ciemna barwa moczu i wiele innych.

Ketokonazol – Kto Nie Powinien Stosować Leku?

Ketokonazol jest skutecznym lekiem w zakresie leczenia dolegliwości, o których mowa powyżej, ale niestety nie jest przeznaczony dla każdego. Ze stosowania tego produktu muszą zrezygnować – dzieci do 2 roku życia, osoby borykające się z chorobami wątroby, kobiety w ciąży i karmiące, osoby, które są uczulone na składniki preparatu, a także stosujące takie leki jak: simwastatyna, lowastatyna, midazolam, triazolam, chinidyna i kilka innych.

Podsumowując, lek ten jest skuteczny w działaniu i jeżeli ktoś ma problemy ze skórą głowy czy z włosami, może go stosować, jednak musi mieć na uwadze to, że preparat prowadzi do skutków ubocznych. Trzeba więc wcześniej zbadać wątrobę, a już najlepiej skonsultować się z lekarzem, który doradzi czy warto sięgnąć po ketokonazol, czy też nie. Tylko zachowanie bezpieczeństwa może mieć pozytywny wpływ na leczenie wszystkich tych dolegliwości. Konieczne jest również szczegółowe zapoznanie się z ulotką tego specyfiku. Warto też pamiętać o tym, aby zbyt długo go nie stosować.

Poznaj Profolan!

Profolan to absolutna nowość z USA! Produkt zawiera opatentowną formułę Grow3, która efektywnie stymluje porost włosów oraz jednocześnie utrwala ich naturalny kolor.

Regularne przyjmowanie kapsułeki blokuje DHT, wzmacnia mieszki włosowe oraz poprawia ukrwienie skóry głowy.

Głównymi składnikami produktu są skrzyp polny, pokrzywa oraz l-cysteina. Każdy ze składników posiada niesamowite właściwości, które skutecznie wspomagają proces stymulacji porostu włosów.

Według opinii ekspertów oraz klientów 3 miesięczna kuracja zapewnia maksymalne efekty działania.

Rate this post