Medyczna Marihuana

Chociaż marihuana, czyli marihuana, jest powszechnie znana jako lek rekreacyjny, jest stosowana jako lek od tysięcy lat. Jego stosowanie w celach rekreacyjnych jest nadal nielegalne we wszystkich stanach, z wyjątkiem kilku stanów USA. Wiele stanów zalegalizowało go do użytku medycznego, chociaż Food and Drug Administration (FDA) nie zatwierdziła go jako leku.

Składnikiem zmieniającym myślenie w marihuanie jest THC, skrót od delta-9-tetrahydrokanabinol. Ilość THC w marihuanie jest różna i stale rośnie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Według Narodowego Instytutu ds. Nadużywania Środków Odurzających (NIDA), średnia zawartość THC w skonfiskowanych próbkach wynosiła 3,7% w latach 90-tych. W 2013 r. było to 9,6%.

Kiedy THC dostaje się do organizmu, przyczepia się do receptorów kannabinoidowych i stymuluje je w mózgu. Stymulacja tych receptorów wpływa na organizm na różne sposoby. Do jego efektów należy zmniejszenie bólu i zwiększenie apetytu.

Inną substancją chemiczną w marihuanie, która ma korzystny wpływ na zdrowie, jest kannabidiol (CBD). W przeciwieństwie do THC, ta substancja chemiczna nie jest psychoaktywna i nie powoduje skutków odurzających, które wywołuje THC. Według NIDA, CBD może być stosowany w leczeniu padaczki dziecięcej. Może być również zamieniony w olej do użytku jako maść lecznicza. Należy przeprowadzić więcej badań nad efektami CBD.

W stanach, w których użycie marihuany medycznej jest legalne, lekarz musi wypisać receptę na lek.
Co leczy marihuana medyczna?

Naukowcy kontynuują badania nad korzyściami medycznymi marihuany. Może być skuteczna w leczeniu:

chroniczny ból, ze względu na jego wpływ na centralny układ nerwowy
nudności
skurcze mięśni, zwłaszcza te związane z określonymi warunkami, takimi jak stwardnienie rozsiane.

California Medical Association (CMA) stwierdza, że marihuana może być również stosowana w leczeniu tych schorzeń:

   • AIDS
   • anoreksja
   • artretyzm
   • wyniszczenie
   • nowotwór
   • chroniczny ból
   • jaskra
   • migrena
   • uporczywe skurcze mięśni, w tym stwardnienie rozsiane
   • napady, w tym te związane z padaczką
   • poważne nudności
wszelkie inne przewlekłe lub uporczywe objawy medyczne, które ograniczają zdolność do wykonywania głównych czynności w życiu lub mogą wyrządzić poważną szkodę, jeśli nie zostaną złagodzone

Marihuana medyczna jest używana do łagodzenia objawów. Nie jest używana do leczenia lub leczenia chorób. Stosowanie marihuany nie zmieni wyniku danej choroby. Ale może złagodzić pewne objawy, poprawić samopoczucie i poprawić jakość życia.

Według CMA marihuana jest najbardziej skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu neuropatycznego. Jest to ból spowodowany urazem nerwów lub chorobą. Ponieważ marihuana może sprawić, że zgłodniejesz, jest ona również przydatna w leczeniu schorzeń lub skutków ubocznych chorób powodujących utratę apetytu, takich jak AIDS.