Nootropy – „smart drugs” czyli pokarm dla mózgu

Nootropy – „smart drugs” czyli pokarm dla mózgu

8 września 2019 0 przez PostawNaSiebie.pl

Czym są nootropy? Leki lub suplementy nootropowe to tak zwane „smart drugs” czyli substancje które u zdrowego człowieka poprawiają prace jego mózgu. Ich stosowanie poprawia pamięć, kreatywność a także pozwala na lepsza motywację do podejmowania działań. Twórca tego pojęcia, Corneliu E. Giurgea był rumuńskim psychologiem i chemikiem. Głównym założeniem leków nootropowaych jest :

Brak efektów ubocznych
– poprawiać pracę pamięci i zdolność do nauki
– poprawiać możliwość skupiania się nawet w niesprzyjających okolicznościach
– maja działać neuro protekcyjnie czyli chronić mózg

 

Jednym z najlepiej działających i polecanych na forach i przez specjalistów Nootropów jest aktualnie L-Tyrozyna. Nootrop ten można kupić w 2 formach – proszku i tabletek. Ponieważ proszek ciężko odmierzać najlepszą forma są tabletki.

Spis Treści

Nootropy Sklep

 

Teakryna – jest alkaloidem strukturalnie bardzo podobnym do kofeiny (teakryna posiada dodatkową grupę metylową na dziewiątym węglu + dodatkową grupę ketonową). Badania które udało sie zrobić wykazują że aktywuje ona te same cześci naszego mózgu co kofeina przy czym nasz ogranizm o wiele wolniej się do niej przyzwyczaja. Teaktrynę pozyskuje się z rośliny Camellia Assamica która jest składnikiem herbaty Kucha bardzo popularnej w Chinach.

4.7/5 - (34 votes)