Czym jest Power Nap?

Czym jest Power Nap?

6 grudnia 2019 0 przez PostawNaSiebie.pl

Power Nap to bardzo inaczej krótka drzemka trwająca około 20 minut. Power Nap składa się wyłącznie ze snu w fazie drugiej fazie. Zalety 20-minutowej drzemki jest zmniejszenie senności, podwyższona czujność, większa koncentracja i znaczne polepszenie nastroju.

Nazwa to zastała pierwszy raz użyta przez dr Jamesa B. Maasa w książce „Power Sleep” która traktuje o zdrowym śnie. Osobiście bardzo lubię Power Napy ponieważ powodują one że nas umysł się resetuje. Odkąd stosuje power nap jestem bardziej kreatywny zwłaszcza bezpośrednio po nim.

Power Nap a Kawa? Kofeina?

Niestety w dniach w których stosuję cappuccino mct jako bulllet proff coffee niestety nie jestem w stanie zasnąć. Niestety nawet minimalna ilość kofeiny powoduję ze jestem poddenerwowany i wybiegam myślami w daleko.

Power Nap jest w wielu firmach w Japonii obowiązkowy podczas normalnego dnia pracy. Dlatego jest to kraj w którym jest on najczęściej stosowany.

 

Nowy środek na odchudzanie Ketomorin sprawdz zanim stracisz ochotę na odchudzanie.

Długość drzemki i rodzaj snu pomaga określić korzyści stymulujące mózg. 20-minutowa drzemka – czasami nazywana drzemką na drugim etapie – jest dobra dla czujności i umiejętności uczenia się motorycznych, takich jak pisanie na klawiaturze i gra na pianinie.

Co się stanie, jeśli drzemasz dłużej niż 20 minut? Badania pokazują, że dłuższe drzemki pomagają zwiększyć pamięć i zwiększyć kreatywność. Sen w zwolnionym tempie – drzemka przez około 30 do 60 minut – jest dobry dla umiejętności podejmowania decyzji, takich jak zapamiętywanie słownictwa lub przypominanie wskazówek. Szybki ruch oczu lub sen REM, zwykle 60 do 90 minut drzemki, odgrywa kluczową rolę w tworzeniu nowych połączeń w mózgu i rozwiązywaniu kreatywnych problemów.

.Power NAP jest bardzo polecana na diecie ketonowej zamiast popularnej kawy.

5/5 - (7 votes)