Termiseran
4.8 (95%) 8 vote[s]

Lata praktyki nauczyły mnie, że poczucie bezradności, fizyczne ograniczenia i cierpienie – to tylko niektóre konsekwencje, z którymi na co dzień mierzą się moi pacjenci.

To dla nich męczące, irytujące i po prostu kłopotliwe. Często koncentrują się na tym problemie do tego stopnia, że trudno im myśleć o czymś innym. Zaczynają popadać w obsesję…

Dlatego tak dużą satysfakcję sprawiła mi współpraca z dr Antonim Malickim. Ten wybitny naukowiec odkrył środek, dzięki któremu pacjenci w bardzo krótkim czasie mogą zapomnieć o problemach z jelitami. Teraz, gdy przychodzi do mnie pacjent skarżący się na wzdęcia, zaparcia, uczucie pełności, ucisk w jelitach i niekontrolowane oddawanie gazów wiem, że już wkrótce może:

Już co 2 osoba w Polsce cierpi na problemy z regularnym wypróżnianiem. Ta dolegliwość nie tylko pogarsza samopoczucie, ale jest też bardzo niebezpieczna dla zdrowia.

Dlaczego zaparcia są niebezpieczne? Tłumaczy dr Antoni Malicki, specjalista ds. gastrologii:

„Zaparcia mogą być bardzo szkodliwe, dlatego nie można ich lekceważyć. Zalegające w jelitach produkty przemiany materii mogą wywołać szereg nieprzyjemnych powikłań. Jeśli problemy z wypróżnianiem zostaną zignorowane, mogą spowodować poważne zatrucie organizmu. Wynika to z tego, że zalegające resztki pokarmowe zaczynają fermentować, uwalniać się do krwiobiegu i zatruwać organizm. Powoduje to bóle głowy, wzdęcia, gazy, a nawet kłopoty z cerą czy przykry zapach z ust. Nierozwiązany problem zaparć może prowadzić do długotrwałego stanu zapalnego, a nawet do raka jelita grubego”.
Jak skutecznie pozbyć się zaparć?

Środki przeczyszczające to tylko tymczasowe rozwiązanie. Stosowane długoterminowo rozleniwiają jelita i zaburzają ich naturalną pracę. Osoby cierpiące na problemy z regularnym wypróżnianiem wcale nie powinny ich stosować, ponieważ w przyszłości w ogóle nie będą mogły się wypróżniać bez nich.

„Środki przeczyszczające mają liczne skutki uboczne: powodują odwodnienie, utratę: potasu, wapnia, magnezu, białek, infekcje przewodu moczowego, puchnięcie palców oraz krwawienie z odbytu. Bardzo znaczący jest fakt, że ludzie stosujący te leki przez dłuższy czas uzależniają się od nich i aby uzyskiwać ten sam efekt, muszą stale zwiększać dawkę. Chroniczne używanie tych leków prowadzi do zaniku napięcia mięśni w odbycie i nieustannej konieczność farmakologicznego wspomagania wypróżnienia” – mówi dr Malicki.

„Nadużywanie środków przeczyszczających może też spowodować osłabienie ścian odbytnicy i pojawienie się hemoroidów. Ale to nie wszystko. Środki te mogą powodować upośledzenie w kierowaniu toksyn do nerek, nefropatię, poliurię, wystąpienie krwi i ropy w moczu, obniżone stężenie potasu, bóle brzucha i problemy z sercem”.

Dodatkowo, uszkodzony w ten sposób układ trawienny nie będzie przyjmował składników odżywczych z jedzenia, co może prowadzić do niedożywienia, a w konsekwencji wyniszczenia organizmu. Dlatego nie można zwalczać zaparć byle czym. Wybranie pierwszego lepszego środka na przeczyszczenie może spowodować dotkliwe powikłania, i to na lata.

Dlatego, aby pozbyć się zaparć raz na zawsze bez skutków ubocznych, trzeba skorzystać ze sposobu, który naturalnie aktywuje jelita do pracy, jest bezpieczny i rozwiązuje przyczynę problemu, dając długofalowe efekty.

 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OTRZYMAĆ 70% ZNIŻKI I RAZ NA ZAWSZE UWOLNIĆ SIĘ OD NIEBEZPIECZNYCH ZAPARĆ >>>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here