Zielony Jęczmień – dawkowanie, efekty,cena  i opinie

Zielony Jęczmień – dawkowanie, efekty,cena i opinie

22 maja 2016 0 przez PostawNaSiebie.pl

 

Zielony jęczmień to produkt, który zawojował bardzo szybko polski rynek suplementów diety. Jego zbawienne działanie zostało dostrzeżone zarówno przez przeciętnych zwykłych ludzi jak i przez celebrytów (preparat często był wspominany przez nich w TVN), którzy dzięki jego zbawiennemu działanie tracili zbędne kilogramy o wiele szybciej niż na innych środkach odchudzających. Badania amerykańskich uczonych wykazały, że w wśród mężczyzn, którzy spożywali proszek z soku zielonego jęczmienia odnotowano 8% ubytku tkanki tłuszczowej, co jest naprawdę dobrym osiągnięciem.

Zielony jęczmień szybko stał się złotym środkiem wspomagającym odchudzanie, dodatkowo uzupełniając nasza dietę w witaminy i aminokwasy. Młody zielony jęczmień ma nawet więcej witaminy C niż pomarańcze.

Który zielony jęczmień jest najlepszy?

zielony jeczmien

zielony jęczmień

Wyróżniamy 2 rodzaje produktów, które można znaleźć na rynku. Pierwszy to proszek z soku zielonego jęczmienia (nie zawiera błonnika) natomiast zawiera duża ilość witamin, mikroelementów i aminokwasów. Jego cena jest też wysoka, ponieważ proces uzyskiwania go w specjalnych maszynach w taki sposób, aby nie stracił swoich właściwości jest kosztowny. Po wyciśnięciu zielonego soku zostaje on poddany działaniu temperatury 30°C przez krótki okres. Takie działanie nie powoduje dużych strat witamin i mikro składników. Tak pozyskiwany sok nie zawiera błonnika, dzięki czemu istnieje duże prawdopodobieństwo, że cenne składniki wchłoną się bez przeszkód bezpośrednio do krwi.

Drugi rodzaj to sproszkowany proszek z trawy zielonego jęczmienia, który jest tańszy. Trawa jęczmienna jest suszona w wysokiej temperaturze i niestety w tym procesie traci cześć z swoich zbawiennych właściwości. Natomiast w takim procesie pozostaje w produkcie dużo błonnika, który ma dobre i złe odziaływanie – pomaga w pracy jelit i chroni przed jego rakiem, ale także utrudnia wchłanianie się błonnika do układu krwionośnego.

Procedury pozyskiwania soku lub suszonej trawy zielonego jęczmienia różnią się kosztem ich uzyskania. Dlatego znajdziemy tak ogromna różnicę w jego cenie w Internecie. Preparaty z zielonego jęczmienia mogą kosztować od 50zł do 180zł. Aktualnie najlepszym na rynku jest Green Barley Plus, który zawiera najlepszej, jakości jęczmień z dodatkiem innych produktów odchudzających, co powoduje ze stał się on najlepszym spalaczem tłuszczu na rynku i jest bardzo doceniany przez osoby, które go spróbowały.

4.6/5 - (5 votes)